PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9645}

Żołnierz Orański

Soldaat van Oranje
6,9 450
ocen
6,9 10 1 450
Żołnierz Orański
powrót do forum filmu Żołnierz Orański

Moim zdaniem film mocno się "przeżył" może kiedyś był interesujący, teraz już nie jest.
Teraz dosyć średni. Jeśli film dobrze oddaje realia historyczne to ten cały ruch oporu w
Holandii to była jakaś kompletna amatorszczyzna - w tej historii w kółko ktoś mieli ozorem
co doprowadza do kolejnych wpadek. Dobra gra aktorów, ale fabuła tak sobie
skonstruowana. Niektóre wątki bardziej wyeksponowane od innych, na czym film traci (np.
niewiele wiemy o chłopaku który wstąpił do Wehrmachtu). Swoją drogą jeśli to jest
najwybitniejsze osiągnięcie kinematografii holenderskiej, to jest ona chyba słabiutka, nawet
słabsza od polskiej...

jleszczynski

Zgadzam się co do dezaktualizacji filmu. Nie robi dziś takiego wrażenia, jakie zapewne robił w momencie premiery. Dla amatorów, ja obejrzałem go dla duetu: Verhoeven-Hauer

ocenił(a) film na 10
jleszczynski

wiesz gdy oglądałem film pierwszy raz w naszej TV to było jak cios obuchem. Gówniarz mógł wieczorem obejrzeć film inny od wszystkich- u nas pokazywali wtedy kino radzieckie i amerykańskie klasyki ( głównie westerny) . A scena gdy Hauer opieprza wermachtowca za nieprzepisowy mundur- piękne.

ocenił(a) film na 5
jleszczynski

No i mamy już w latach 70-tych "Polskie obozy zagłady". Dwa razy wspominają...

_Michal

Można się wQrwić ......
Za pierwszym razem, że pójdzie do pracy w polskiej kopalni soli a w drugim przypadku już jest temat obozu .,...

jleszczynski

Najlepszy film holenderski to "Tureckie owoce", nie Żołnierz. Też Verhoevena.

ocenił(a) film na 4
jleszczynski

Film mocno mnie zmęczył. Podchodziłem do niego 3 razy.
Wątki, które miały dodać humoru i wybrane sceny były groteskowe.
Szanuję opinie innych osób, ale mi osobiście - nie przypadł do gustu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones