PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143622}

Czarna księga

Zwartboek
7,4 11 133
oceny
7,4 10 1 11133
7,0 3
oceny krytyków
Czarna księga
powrót do forum filmu Czarna księga

Znakomity

ocenił(a) film na 9

film. Bardzo poruszający i skomplikowany. Nigdy nie wiadomo jaki kto jest, dopiero w ekstramalnych sytuacjach można się czegoś dowiedzieć. Świetna gra Kocha i Houten (a tak poza to piękna z niej aktorka ;) 9/10

ocenił(a) film na 9
rzetel3

Bo świat nie jest czarno-biały a wplecenie w ruch oporu konfidenta zdarzał osięwielokrotnie, np. w WiN w 1947 cała góra była przesiąknieta agentami NKWD i podstawionymi komunistami.
Żołnierze walczyli o wolną Polskę podczas gdy góra pertraktowała z komuchami i załatwiała sobie ułaskawienie.
Dlatego ten film mi się podoba, bo jest mimo kilku absurdów realny dość i prawdziwy. CZASAMI z Niemcem sie ubiło uczciwy interes w czasie okupacji a śmieciem okazał się sojusznik (Rusek, Angol, albo co gorsza Polak). Świat pełen jest absurdów...

ocenił(a) film na 9
KREATOR

pomimo,ze film jest po prostu genialny jesli chodzi o akcje,jedna mala rzecz mnie zirytowala na przyklad,ze zydowka mimo wszystko,wylala wiecej lez po ss-manie mimo wszystko niz po chrzescijanskiej rodzinie,ktora ja ukrywala i zywila.
Nie przypominam sobie,ze Hauptsturmfuhrer zrobil cokolwiek heroicznego oprocz bycia jej buhajem w lozku.

No ale moze to jest wazniejsze.

ocenił(a) film na 8
Vaginator

jak nie ?
a kto negocjował ? i nie dopuścił do egzekucji żydów ?
poza tym nie zabił Rachel jak się dowiedział, że jest Żydówką i szpiegiem.
był przeciwny przelewaniu krwi i poniósł za to karę - został rozstrzelany. było w nim wiele dobra, czułości i wrażliwości.

ocenił(a) film na 9
immanuel

wiele w tym filmie dwuznacznych watkow,pewno,ze 'dobry chlopak to on byl i malo pil',ale przez uwypuklanie niektorych watkow kosztem innych potem mamy takie 'kwiatki' jak 'polskie obozy' albo,ze to chrzescijanie sie mscili na Zydach za Jezusa a hitlerowcy tak po prostu 'szli z trendem'.

Ja trzymam sie swojej opinii,ze ofiary bardziej lubialy Niemcow jak tych,ktorzy ich ukrywali- 'sztokholmski syndrom'.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones