PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=132483}

Grimm

6,3 125
ocen
6,3 10 1 125
Grimm
powrót do forum filmu Grimm

Czy znacie polskie wydanie baśni z niecenzurowanymi wersjami?Trudno trafić teraz na książkę z oryginalną treścią historii, gdyż większość dzieci pewnie by tego nie strawiło.A mi potrzebny jest duży zbiór z baśniami bez happy endu ;) z góry dzięki za pomoc!

royo_lilith

Znalazłaś może? Bo mnie również nieco ciekawi wydanie z niecenzurowanymi wersjami,a jak nie było tak nie ma ;)

maawi

Tak :) Jest to wydanie z 1986 roku wydrukowane w Ludowej Spółdzielni Wydawniczej. Dwutomowe, na jednej okładce jest żaba w koronie, na drugiej kruk. Wiadomo,że przez wieki baśnie braci Grimm musiały ulec zmianie (niestety...), ale w tej edycji co nieco się ostało. Np. turpistyczna baśń o chłopcu, który chciał poznać strach :D zapłacisz grosze (chyba z przesyłką zapłaciłam dwadzieścia parę złotych na allegro).

royo_lilith

Dziękuję za informacje ;)
I przyznam, że szczęściara z Ciebie! Teraz na allegro najtaniej z przesyłką 44,40zł, więc na razie zakupu muszę zaniechać...
Ale co się odwlecze to nie uciecze, także jeszcze raz wielkie dzięki :D pozdrawiam

royo_lilith

Jakby ktoś był zainteresowany poszukiwaniem książek to znalazłam artykuł na ten temat. Można zdecydować samemu, którą wersję chciało by się zakupić.

http://www.basnie.cba.pl/bracia-grimm/polskie-edycje-basni

royo_lilith

Widziałam jedynie w mojej bibliotece na wsi, ale tomiszcze było bardzo sfatygowane. Potem szukałam też w internetach, niestety, nigdzie nie mogłam trafić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones